Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania

Wody toaletowe dla Niego od Avon.

Potocznie nazwą Perfumy określa się każdy rodzaj płynnych kosmetyków, nadających ciału i odzieży zapach. Najczęściej jednak stosujemy bardziej popularne wody perfumowane oraz wody toaletowe.
W profesjonalnym nazewnictwie wyróżnia się jednak kilka rodzajów kosmetyków, ze względu na zawartą w nich ilość olejków zapachowych.

Trwałość oraz intensywność aromatu zależy nie tylko od umiejętnego doboru nut zapachowych, ale przede wszystkim od odpowiedniego stężenia olejków zapachowych. W zależności od ich procentowej zawartości, mówimy o perfumach lub wodach. Tu rządzi prosta zasada: im większa zawartość olejków zapachowych, tym lepsza jakość produktu i – co za tym idzie – jego wyższa cena.

Perfumy lub eliksir perfum lub esencja perfum (parfum). Najbardziej esencjonalne specyfiki, zawierają od 22 do 40% czystych olejków zapachowych. Uważane są za najbardziej szlachetne ze względu na ogromną wydajność – zapach perfum utrzymuje się bardzo długo, nawet kilka dób. Wysoka jakość eliksirów idzie w parze z ich wysoką ceną.

Woda perfumowana (Eau de Parfum – w skrócie: EDP). Od 10 do 18% jej zawartości to olejki zapachowe. Niewątpliwą zaletą wód perfumowanych jest fakt, że ich zapach również bardzo długo utrzymuje się na ciele, nawet dwie doby, a są tańsze od perfum i łatwiej dostępne na rynku.

Woda toaletowa (Eau de Toilette – w skrócie EDT) to najpopularniejszy kosmetyk zapachowy. W jej skład wchodzi od 4 do 12% olejków zapachowych, które uwalniają aromaty przez kilka godzin. Jest zdecydowanie lżejsza od wód perfumowanych, dlatego nadaje się do codziennego stosowania, a nawet kilkukrotnego użytku w ciągu dnia.

Perfumowany spray, a także dezodorant w sprayu, w kulce i antyperspirant mają w swoim składzie od 6% do 15% olejków zapachowych. Dzięki możliwości warstwowego nałożenia na skórę, ich aromat może utrzymywać się nawet przez kilka godzin.

Woda kolońska (Eau de Cologne – w skrócie EDC) zawiera mniej olejków zapachowych – 3 do 5% – więc ma delikatniejszy zapach od wody toaletowej. Można ją aplikować kilka razy dziennie.

Woda zapachowa, odświeżająca, (Eau Fraîche) ma najniższą zawartość olejków zapachowych od 1 do 3%.  dlatego – jak sama nazwa wskazuje – służy jedynie do delikatnego odświeżania, a nie nadawania długotrwałego zapachu.

Najczęściej spotykane w perfumeriach są wody toaletowe i wody perfumowane. To właśnie one cieszą się największą popularnością wśród klientów i to one sprzedają się najlepiej. Przy czym należy tutaj zaznaczyć, że mężczyźni najczęściej kupują wody toaletowe, a kobiety wody perfumowane. Zarówno wody kolońskie jak i czyste perfumy cieszą się mniejszą popularnością.

Wody toaletowe dla Panów Avon

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl